Наукові конференції України, Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Біотехнологія XXI століття»

Розмір шрифту: 
БIОIНФОРМАЦIЙНИЙ АНАЛIЗ ЗВОРОТНОГО I НЕЗВОРОТНОГО НАКОПИЧЕННЯ ЗАЛIЗА В РRОТЕОВАСТЕRIА
М.О., О.В., І.В., С.В. Голенберг, Медвєдєв, Дем’яненко, Горобець

Остання редакція: 2015-06-25

Тези доповіді


Бiомiнералiзацiя БМН вiдбувається незалежно вiд наявностi феритину, так як не у вcix МТБ наявний феритин та/або феритин-подiбнi бiлки, хоча фенотиповий прояв бiомiнералiзацii БМН присутнiй у вcix МТБ.

Феритин здійснює зворотнє накопичення іонів заліза, тобто забезпечує його швидке зв’язування-вивільнення в метаболічних процесах, а незворотнє накопичення заліза впливає на метаболічні процеси та взаємодію клітин та мікроорганізмів між собою.

Метою даної роботи є встановлення потенцiйних продуцентiв БМН бактерiй типiв Proteobacteria, класифiкацiя представникiв цих типів за наявнiстю гомологiв бiлкiв МО МТБ та наявністю феритину i феритин-подiбних бiлкiв в їх протеомах [1].

В даній роботі було проаналізовано 15 штамів мікроорганізмів типу Proteobacteria. В результаті встановлено, що 14 мікроорганізмів належать до першої групи, тобто здатні до зворотнього та незворотного накопичення іонів заліза, це свідчить про важливість біомінералізації БМН для них. Представників групи можна класифікувати за фенотиповий проявом біомінералізації.

Як показав біоінформаційний аналіз 9 штамів здатні до біомінералізації кристалічних внутрішньоклітинних БМН, а саме: Agrobacterium vitis S4, Dinoroseobacter shibae DFL 12, Maricaulis maris MCS10, Nitrobacter hamburgensis X14, Parvibaculum lavamentivorans DS-1, Rhodopseudomonas palustris HaA2, Ruegeria sp. TM1040, Allochromatium vinosum DSM 180, Methylocella silvestris BL2.

4 штами здатні до біомінералізації аморфних внутрішньоклітинних БМН, а саме: Hirschia baltica ATCC 49814, Phenylobacterium zucineum HLK1, Rhodospirillum centenum SW, Sphingomonas wittichii RW1.

Лише один представник типу Proteobacteria мікроорганізм Jannaschia sp. CCS1 здатний тільки до зворотнього накопичення іонів заліза, про що свідчить наявність в його протеомі феритину. Це напевно залежить від умов її існування та особливостей метаболізму.


Посилання


  1. Горобець С.В. Зворотне і незворотне накопичення заліза у представників Proteobacteria та Actinobacteria/С.В. Горобець, І.В. Дем’яненко, О.В. Сливець//VIIІ Всеукраїнська науково-практична конференція, присвяченої 200-й річниці з дня народження Т.Г.Шевченка, Київ. – 2014. – С.92-93.