Наукові конференції України, Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Біотехнологія XXI століття»

Розмір шрифту: 
АПАРАТУРНО-ТЕХНОЛОГІЧНЕ ОФОРМЛЕННЯ ПРОЦЕСУ ОТРИМАННЯ ВОДИ ОЧИЩЕНОЇ В ФАРМАЦІЇ
Л.С., В.М. Руденко, Поводзинський В. М.

Остання редакція: 2015-06-08

Тези доповіді


На сьогодні  важко уявити фармацевтичне виробництво без застосування води  фармако-пейної якості. За Державною фармакопеєю України, вода очищена – цe вода для приготу-вання лікарських засобів, крім тих, які мають бути стерильними й апірогенними, якщо немає інших зазначень і дозволів компетентного уповнова-женого органу.

 

Рис.1. Конструкція мембранного вентиля:

1 – корпус;  2 – мембрана.

Одним з важливих елементів  технологічного процесу підготовки води очищеної є зберігання її в системі розподілу. Ця критична стадія характеризується відповідним рівнем чистоти та асептики. Однією з причин, що призводить до контамінації води для фармацевтичних потреб, на стадії її зберігання, є можлива наявність так званих застійних зон в системі розподілення. Вони можуть виникати в результаті не коректного проектування всієї системи, або при використанні не відповідної запірно-регулюючої арматури, в конструкції якої є застійні зони.

Вирішенням даної проблеми є використання в якості запірно-регу-люючої арматури – мембранних вен-тилів (вентилів «санітарного» типу), конструкція яких забезпечує відсут-ність застійних зон всередині вентиля (рисунок 1).

 

Рис.2. Апаратурно-технологічна схема виробництва води очищеної:

Т-1 – теплообмінник, Ф-2 – фільтр глибокої очистки, Ф-3 – вугільний фільтр, Ф-4 – патронний фільтр, Ф-5, Ф-9 – фільтр фланцевий, З-6, З-10 – збірники, Мб-7, Мб-8 – зворотно-осмотичні елементи, УФ-11 – ультрафіолетова лампа.

На рисунку 2 показана апара-турно-технологічна схема отримання води очищеної, в якій очищення  відбувається за допомогою ряду філь-трів, основним з яких є двоступінчаста  установка зворотнього осмосу. Дану схему, на практиці, можна вдоско-налити  використавши в якості запір-но-регулюючої арматури – мембранні вентилі.