Наукові конференції України, Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Біотехнологія XXI століття»

Розмір шрифту: 
СТВОРЕННЯ КОМБІНОВАНОГО ЛІКУВАЛЬНО-КОСМЕТИЧНОГО ЗАСОБУ НА ОСНОВІ СЕКРЕТУ РАВЛИКА ТА БІОМАСИ ЖЕНЬШЕНЮ ЗВИЧАЙНОГО
О.В., Р.О., А.М., Н.Л., А.С., Р.Т., А.О Федорова, Петріна, Заярнюк, Заярнюк, Крвавич, Конечна, Милянич

Остання редакція: 2015-06-24

Тези доповіді


На сьогоднішній день дедалі більшої популярності набуває біотерапія, яка базується на комбінованому використанні природних засобів зовнішньо та внутрішньо. Космецевтичні препарати здійснюють догляд за шкірою, мають загальнозміцнюючу лікувальну дію, не викликають побічних ефектів.

Наша кафедра технології біологічно активних сполук фармації та біотехнології Національного Університету «Львівська політехніка» займається пошуком альтернативних рішень щодо отримання біологічно активних сполук (БАС) з природної сировини. Метою нашої роботи було створення нового лікувально-косметичного засобу на основі секрету слизу равлика та екстракту біомаси женьшеню звичайного (Panax ginsena), одержаної методом культивування рослини в умовах in vitro. Клінічно доведено, що секрет слизу равлика стимулює утворення колагену, еластину, гіалуронової кислоти, зменшує кількість зморшок, вирішує проблеми шкіри, що пов`язані з фото старінням та віковими змінами. На фармацевтичному ринку України лікувально-косметичні препарати на основі секрету равлика можна придбати тільки через інтернет – замовлення, де українським споживачам пропонується продукція виробництва Кореї та Росії. Екстракт женьшеню позитивно впливає на обмін речовин в клітині, сприяє відновленню клітин епідермісу, регулює кількість води у шкірі, запобігаючи зневодненню, посилює циркуляцію крові.

Нами підібрано умови отримання калусної маси женьшеню звичайного, а саме середовище Мурасиге-Скуга з додаванням фітогормонів в різних концентраціях (0,2 мг/л β-індолілоцтової кислоти (ІОК), 0,5 мг/л кінетину, 0,1мг/л α-нафтилоцтової кислоти (НОК)), 30 мг/л сахарози, 0,6% агару, рН 5,8-5,9. Середовище розливали в чашки Петрі і вносили підготовлену тканину женьшеню. Через 5 тижнів після введення рослини в культуру in vitro отримано біомасу кількістю 23 г/л. З калусної маси отримано екстракт з вмістом БАС.

Нами обрано альтернативні методики одержання біологічно активних сполук тваринного та рослинного походження, які дозволяють зберегти природні джерела, а саме: виділення слизу равликів шляхом струшування, одержання БАС рослинного походження з калусної маси при культивуванні в умовах in vitro.

Розроблено та опрацьовано методику одержання крему по догляду за шкірою anti-age на основі одержаних БАС.

Проведене маркетингове дослідження показало доцільність створення такого препарату.